
Ми у соцмережах: 
| Чинні проекти
«Загальнонаціональна гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу»
«Загальнонаціональна гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» - це проект, що з 01 січня 2015 року об’єднав дві існуючі Гарячі лінії: Національну Лінію телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД (0 800 500 451) та Всеукраїнську Гарячу лінію з питань, пов’язаних із захворюваністю на туберкульоз (0 800 50 30 80). Лінії функціонують і до сьогодні, об’єднані в єдиний проект з єдиним фінансуванням.
Метою даного проекту є підвищення рівня поінформованості щодо проблем, пов'язаних з ВІЛ-інфекцією і туберкульозом, підвищення рівня толерантності в українському суспільстві до даних проблем. Діяльність проекту поширюється на всю територію України. Детальний графік роботи Гарячих ліній знаходиться на сайті проекту www.helpme.com.ua.
Послуги Гарячих Ліній є безкоштовними на всій території України. Консультантами проекту є професійні лікарі, психологи, чсч-консультанти та юрист з більше, ніж десятирічним досвідом роботи у сфері консультування.
Середня кількість дзвінків за добу дорівнює 81, один телефонний консультант приймає близько 20 дзвінків на добу.
Цільова група проекту:
- загальне населення України, в тому числі представники уразливих груп (СІН, ОСБ, ЧСЧ, особи, які перебувають у місцях позбавлення волі);
- медичні працівники, соціальні працівники, журналісти, освітяни (які потребують актуальної та об’єктивної інформації про ВІЛ та різноманітні аспекти життя ЛЖВ та пацієнтів, хворих на ТБ);
- особи, уражені епідемією ВІЛ/СНІД і ТБ, їх родичі та близькі.
Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через зміцнення систем охорони здоров’я – «ACCESS»
Метою даного проекту є розширення доступу до медичної допомоги для ЛЖВ шляхом підвищення ефективності національної системи охорони здоров’я у сфері ВІЛ/СНІДу на місцевому, регіональному та національному рівнях.
Цільова група проекту – клієнти Гарячої лінії (далі «ГЛ»), які мають запит щодо дефіциту АРВ-препаратів та препаратів для лікування опортуністичних інфекцій, проблем діагностики та лікування ВІЛ-інфекції (в тому числі, щодо порушення прав пацієнтів на отримання медичної допомоги), ко-інфекції ВІЛ/ТБ, ВІЛ/ВГС/ВГВ, замісної терапії; інших проблем, що спричиняють перешкоди у лікуванні ВІЛ-позитивних людей та порушують права пацієнтів на отримання медичної допомоги.
Всі звернення клієнтів на Гарячої лінії (0 800 500 451. Безкоштовно. Щоденно з 08:00 – 20:00) консультанти фіксують в електронній анкеті для збору інформації від пацієнтів щодо виявлення ознак дефіциту АРВ-препаратів та препаратів для лікування опортуністичних інфекцій, ко-інфекцій ВІЛ/ТБ, ВІЛ/ВГС/ВГВ, замісної терапії; проблем діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, інших проблем, що спричиняють перешкоди у лікуванні ВІЛ-позитивних людей. Якщо запит клієнта потребує невідкладного вирішення ситуації та є в межах компетенції консультанта ГЛ приймається рішення про ведення випадку швидкого реагування. Консультанти ГЛ залучають до вирішення складної ситуації спеціалістів регіональних представництв ВІЛ-сервісних організацій. Необхідним компонентом ведення випадку є надання клієнту зворотнього зв’язку щодо його запиту.
Завдяки оперативній та злагодженій роботі консультантів ГЛ, адміністративного персоналу проекту та представників ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ», клієнти мають можливість на:
- покращення якості надання медичних послуг для ВІЛ-інфікованих;
- доступ до необхідного медичного обслуговування (інформаційне консультування, перенаправлення до інших фахівців та організацій у регіонах, перенаправлення до фахівців ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ», тощо);
- захист прав ВІЛ-позитивних пацієнтів медичних закладів;
- вирішення складної ситуації з якою звернувся клієнт на ГЛ та отримання зворотнього зв’язку від консультантів ГЛ.
Кількість звернень в середньому становить 50 щомісяця. Близько 20% від загальної кількості звернень становлять «випадки швидкого реагування».
Реалізація проекту відбувається за підтримки Федерального агентства США Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC) в рамках Надзвичайного плану президента США по подоланню ВІЛ/СНІДу (PEPFAR)» через ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ».
Гаряча лінія "Допомога" (для постраждалих під час війни на сході України)
Проект Гаряча лінія "Допомога" (для постраждалих під час війни на сході України) (0 800 503 102) реалізуємо з 01 березня 2015 року.
Мета проекту: Надання необхідної кваліфікованої допомоги в рамках компетенції консультантів гарячої лінії (Далі «ГЛ») для осіб, що постраждали під час воєнних дій на сході України шляхом юридичного, психологічного, інформаційного та координаційного телефонного консультування.
Цільова група:
- люди, які перебувають в зоні АТО (військовослужбовці, волонтери та мирне населення);
- люди, які отримали різного роду поранення в зоні АТО (військовослужбовці, волонтери та цивільне населення);
- волонтери, які не перебувають в зоні АТО, проте надають допомогу тим, хто знаходяться в зоні АТО;
- близькі та родичі тих, хто постраждав, перебував, загинув або безвісти зник в зоні АТО;
- внутрішньо переміщені особи;
- цивільне населення;
- фахівці «ГЛ», які надають телефонні консультації.
Клієнтом проекту може бути особа, яка має запит щодо вирішення питань пов’язаних з воєнними діями на сході України: консультування з питань юридичного, психологічного та інформаційного характеру.
|